Firooza Omar

Listing Details

Report Abuse

firooza omar
0
0 Reviews
Popular

Firooza Omar

فیروزه عمرمتولد  7 ثور سال 1371 در ولایت هرات می‌باشد. 

مکتب را در لیسه عالی مهری هروی هرات آغاز و با درجهء اعلی در سال 1390 از این مکتب فارغ شد. بانو عمر در جریان مکتب فعالیت های زیادی داشت از جمله سرگروپ رضاکاران مکتب در هلال احمر، لیدر تیم حارندویان مکتب و همچنان مسول شورای مکتب و.. بود و در جریان مکتب تقدیرنامه های زیادی کسب نمود که از جمله میتوان مدال از طرف وزارت کار و امور اجتماعی بعنوان شاگرد فعال را نام برد.

 سال 1391  وارد دانشگاه هرات شد و در 1394 از رشته روانشناسی لیسانس خویش را به سطح کدر دریافت کرد.  

سال 1396 دروس ماستری اش را در رشته مدیریت آموزشی دانشگاه کابل شروع و سال 1398 با دفاع از پایان‌نامه "تفاوت سبک‌های رهبری زنان و مردان" خاتمه بخشید. 

تجربه کاری در دفاتر ملی و بین الملی، دولتی و غیر دولتی، از جمله : کار در دفتر DRC, تدریس به مدت سه سال در یکی از مکاتب،  تدریس در دانشگاه،  مشاور صحت روانی در دفتر خدمات اجتماعی برای زنان واسا، کار در انجمن روانشناسان هرات، مرکز اصلاح و تربیت اطفال، اطلاعات فرهنگ، انجمن اجتماعی تعهد ،انجمن توسعهءمهارت های محصلان پوهنحی تعلیم و تربیه، شورای محصلان نخبه پوهنتون هرات ، فعالیت‌های رضاکارانه را دارد.  فعلا در وزارت صنعت و تجارت در برنامه بودجه سازی پاسخگو به جندر کار می‌کند. 

بانو عمر به نویسندگی نیز دست دارد و چندین مقاله اش در مجلات و روزنامه ها نشر شده است و همچنان یک کتاب نیز نوشته است که هنوز چاپ نگردیده است.

فعال حقوق زنان، اطفال و حقوق بشر است. کسی‌ است که پیام اتحاد مردم افغانستان را بعد از حادثه دشت برچی، با شیر دادن به نوزادان قربانی، به گوش جهانیان رساند  و برای احقاق حقوق همنسلانش همیشه در حال مبارزه و در میدان مبارزه حاضر است.

Author Info

admin

Member since 1 year ago
View Profile

0 Reviews

Leave a Review

Your Rating: