Romina Osmani

Listing Details

Report Abuse

Romina Osmani
0
0 Reviews
Popular

Romina Osmani

رومینا فرزند مرحوم حاجی عبدالله عثمانی، به سال  1364 هجری شمسی مطابق به  1986 میلادی در یک خانواده علم دوست و ادب پرور در ناحیه اول ولایت هرات متولد شد.

 تحصیلات:

 تحصیلات ابتدایی، متوسطه و لیسه را در لیسه عالی امیر علی شیر نوایی بطور موفقانه به پایه اتمام رسانید.

 چهار سال دانشگاه را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی موفقانه سپری نمود.

 تکمیل دوره ی آموزشی مدیریت تجارت در دانشگاه تاندربرد آریزونا آموزش دید.

 آموزش شبکه سازی و ارتباطات در دانشگاه جورج تاون واشنگتن دی سی ایالت متحده امریکا سپری نمود.

 از دیدار و ملاقات تجارت های بر حال زنان امریکا در آریزونا و واشنگتن دی سی ایده های متفاوت کسب نمود.

 دوره ی آموزشی "تجارت اجتماعی با اصول کاربردی" در دانشگاه تاتا شهر بمبئی کشور هندوستان تجربه نمود.

 بازدید از چندین شرکت، مکاتب، شفاخانه، و کارو بار اقتصادی مربوط تجارت زنان هندوستان به هدف آموزش و ایده برداری راه را برای ایده های جدید و کمک به رشد تجارت زنان افغان فراهم نمود.

 سفر آموزشی و ایده برداری از تجارت زنان کابل و پروان سپری نمود.

 تکمیل کورس شش ماهه آموزشی اصالحات اداری و خدمات ملکی، که شامل مضامین: مدیریت، رهبری، انگلیسی و کمپیوتر موفقانه تکمیل نمود.

 اشتراک در بیشتر از 63 سمینار، برنامه های آموزشی، ورکشاپ های کوتاه مدت تحت عناوین مختلف توانست راه را برای پیشرفت بیشتر باز کند.

 آموزش مدیریت پروژه و پروپوزال نویسی در بنیاد زنان حقوقدان افغانستان اولین گام در رشد مهارت های اداری ای محسوب میشود. آموزش انکشاف مهارت های تجارتی در فدراسیون زنان تجارت پیشه دانشگاه آمریکایی توانست به مهارت های مدیریتی خویش در تجارت و توانمندسازی بانوان کمک شایانی نماید.

 سابقه کاری:

 وی از زمانی که هنوز محصل دانشگاه بود فعالیت افتخاری اش را در بنیاد زنان حقوقدان افغانستان در بخش اداری آغاز نمود. بعدأ به عنوان مدیر پروژه کارآموزی در موسسه ندای زن استخدام گردید.

 در شروع سال 2009 به عنوان محقق یا بررسی کننده از وضعیت اشتغال زنان در هرات در موسسه هلپ جرمنی استخدام گردید که از نتیجه تحقیق آن در وبسایت و چهار بروشور معلوماتی تهیه گردید.

 از سال 2009 الی  2013 به عنوان محقق، ترینر یا آموزگار مدیریت دوران پروژه یا PCM ،هماهنگ کننده فعالیت های توانمندسازی زنان در دفتر مرکزی موسسه هلپ جرمنی و ولسوالی های کهسان و زنده جان فعالیت نمود.

 از سال  2013 الی اکنون به عنوان مسئول مرکز خدمات اقتصادی بانوان که یکی از مراکز موسسه هلپ بوده است فعالیت مینماید. همزمان در جریان این سال ها بطور نیمه وقت به پست نظارت کننده، ارزیاب و مشاور توانمندسازی زنان در موسسه هلپ ایفای وظیفه نموده است.

 عضو موسس و بورد مشورتی موسسه انکشاف پایدار در افغانستان (اوسا).

 موسس و رئیس انجمن اجتماعی توانمندسازی بانوان (ویسا)

 معاون و هماهنگ کننده پروژه ساخت مرکز تجارتی زنان در موسسه بین المللی هلپ جرمنی؛ و همچنان رئیس شرکت تجارتی (REF) میباشد.

 رومینا عثمانی در جریان ماموریت خود در اتاق تجارت زنان در چندین کنفرانس و جلسات مهم در ارگ ریاست جمهوری، وزارت خانه ها، ریاست های کلیدی، سفارت های خارجی، کنسولگری ها، موسسات ملی و بین المللی، جهت دادخواهی برای ایجاد سهولت به زنان تجارت پیشه اشتراک نموده است.

 اشتراک در نمایشگاه تحت عنوان "توانمندی زنان ایران زمین" در استان خراسان رضوی به دعوت رسمی از سال 2018 الی اکتوبر  2020 بر اساس رای به عنوان عضو بورد اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب انتخاب گردید و به عنوان معاون انکشاف تجارت در اتاق تجارت و صنایع زنان - زون غرب طور داوطلبانه ایفای وظیفه نموده است. مجددا در دور دوم انتخابات هیات مدیره اتاق تجارت و صنایع زنان زون غرب اشتراک نموده و کاندید گردید. در نتیجه با کسب بلندترین آرای رای و انتخاب هیئت مدیره به عنوان رئیس اتاق تجارت وصنایع زنان در زون غرب معرفی گردید.

 دستاورد ها:

  چکیده ای از دستاورد ها را میتوان از قبیل: تغییر ایده متنفذین ولسوالی کهسان با فعالیت های اقتصادی زنان و کار در بیرون از خانه، که در نتیجه اربابان، مولوی صاحبان، متنفیدین منطقه موازی یک جریب زمین را برای شورای زنان آن ولسوالی اهدا نمودند.  زمینه سازی و تشویق مردم ولسوالی زنده جان- قریه شکیبان مروی برای اهدای زمین برای ساخت مجتمع تجاری فرهنگی برای زنان شکیبان که در نتیجه سه جریب زمین از بهترین مکان قریه شکیبان برای مجتمع زنان اهدا گردید و ساختمان مجهز با امکانات مورد نیاز برای فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زنان از طرف موسسه هلپ جرمنی ساخته شد و بعد از تجهیز به دسترس زنان قرار گرفت.  دریافت چندین تقدیرنامه از مقام ولسوالی کهسان و شورای زنان آن ولسوالی  دریافت تقدیر نامه از رهبری موسسه بین المللی هلپ   جرمنی

مسئولیت مرکز بانوان از سال  2012 الی اکنون که تحت قانون و مقرره انجمن ها بنام انجمن اجتماعی توانمندسازی بانوان "ویسا" ثبت گردیده با داشتن  16 بخش خدماتی تولیدی یکی از بهترین دستاوردهای چشمگیری بوده که توانسته زمینه کار و فعالیت و اشتغال برای حدود  30 خانم بطور مستقیم و دائم و برای  150 خانم بطور غیر مستقیم فراهم آورد. که ماهانه هزاران مستفید و بازدیدکننده دارد. 

 از طریق این مرکز قرارداد همکاری با موسسات ملی و بین المللی از قبیل:

  موسسه بین المللی ورد ویژن

  موسسه بین المللی هلپ جرمنی

  شرکت انتورا 

 موسسه زراعتی مالداری هاتف

  و چندین نهاد ملی و بین المللی دیگر به امضا رسانیده و از طریق این قراردادها و تفاهم نامه ها پذیرایی چندین ورکشاپ و سمینار های بلند مدت و کوتاه مدت بوده است.

  دریافت تقدیرنامه از ریاست کار و امور اجتماعی ولایت هرات بابت ایجاد زمینه کار برای بانوان مخصوص فارغین فن و حرفه  دریافت تندیس زن موفق سال   1398 از طرف وزارت صنعت و تجارت باهمکاری اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان

ارائه ایده گرفتن پروژه ساخت مرکز تجارتی زنان در شهرک اسلام قلعه به اتاق تجارت و صنایع زنان برای موسسه هلپ جرمنی که در نتیجه موسسه هلپ موفق به گرفتن پروژه شد، حمایت کننده مالی پروژه مارکت تجارتی زنان بنیاد پتریپ میباشد.

Author Info

admin

Member since 1 year ago
View Profile

0 Reviews

Leave a Review

Your Rating: